مسجد منشور

خانه / لیست مطالب جذاب و دیدنی / فتوشاپ کار دست هنر پیشه هالیوودی داد/دفاع از ترامپ و هیتلر تنها برای یک اشتباه


فتوشاپ کار دست هنر پیشه هالیوودی داد/دفاع از ترامپ و هیتلر تنها برای یک اشتباه


«دبرا مسینگ» هنرپیشه هالیوودی به دلیل به اشتراک گذاشتن تصویر فتوشاپی مقایسه ای ترامپ با آدولف هیتلر در رسانه های اجتماعی مورد انتقاد قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مسجد منشور به نقل از خبرگزاری فارس: «دبرا مسینگ» هنرپیشه هالیوودی چند سالیست که از منتقدان و مخالفان سرسخت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شده است. او در جدیدترین واکنش خود نسبت به ترامپ، حضور ترامپ در جلوی کلیسای سنت جورج و گرفتن کتاب مقدس را عوام فریبی عنوان کرد و در این رابطه پستی به اشتراک گذاشت. او عکسی ترکیبی از ترامپ با کتاب مقدس مربوط به همین کلیسا را در کنار عکسی از آدولف هیتلر دیکتاتور نازی که او هم به طور مشابه کتابی مقدس در دست دارد را در صفحه توئیتر خود به اشتراک گذاشت. به فاصله چند ساعت هزاران لایک و کامنت و ریتوئیت برای این پست گذاشته شد. اما پس از ساعاتی، توئیتر این پست را با عنوان «محتوای دستکاری شده» تگ کرد چراکه تصویر هیتلر فتوشاپ از آب درآمد. رسانه ها و شبکه های اجتماعی واکنش های مختلفی به این موضوع داشتند که در ادامه می خوانیم.

فاکس نیوز نقل کرد: دبرا مسینگ به دلیل به اشتراک گذاشتن تصویر فتوشاپی مقایسه ای ترامپ با آدولف هیتلر در رسانه های اجتماعی مورد انتقاد قرار گرفت.

مسینگ تصویری از ترامپ با در دست داشتن کتاب مقدس در کنار تصویری از هیتلر که او نیز ظاهراً کتابی مقدس در دست دارد، نوشت: این اقدام ترامپ پیامی(dog whistle) برای ملی گراها و نازی های سفید پوست است.
در کپشن این عکس نوشته شده بود: این تصادفی نیست!

پ.ن: dog whistle پیام سیاسی که به نظر می رسد برای عموم جامعه یک معنا دارد اما در واقع یک معنای اضافی و متفاوت برای برخی از گروه های فرعی و مورد هدف دارد. معمولا از این امر برای انتقاد از یک سیاست استفاده می شود. انتقادی که به نظر منطقی می آید اما در واقع از آن برای راضی کردن یا راضی نگهداشتن بخش افراطی تری از رای دهندگان یا مردم استفاده می شود.

با این وجود، دبرا مسینگ با انتقاداتی مواجه شد. بسیاری به این اشاره کرده بودند که خودِ عکس هیتلر هم نسبت به عکس اصلی فتوشاپ شده که دیکتاتور نازی را با کتابی در دست نشان می دهد که اصل این عکس بدون کتاب است.


اشتراک در شبکه های اجتماعی


کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به مسجد منشور میباشد.

طراحی و اجرا : 01WEB