مسجد منشور

خانه / لیست شهدای محله / شهید ناصر سعید ذاکرین


شهید ناصر سعید ذاکرین


زندگی نامه شهید ناصر سعید ذاکرین

بسم الله الرحمن الرحیم


تولد:آذر ۱۳۴۱
شهادت: ۱۳۶۵
شهادت: عملیات والفجر ۸


مادر شهید:
زمانی که از خدمت سربازی بازگشت تمامی امور مربوط به عزیمت به آلمان برای ادامه تحصیل انجام شده بود به شرایط کاملاً مهیا بود اما جبهه رفتن را ترجیح داد. در سنجش بسیار خوب بوده و تمامی معلمان از وی راضی بودند. پدرش هم از لحاظ راضی بود همیشه می گفت من از این پسر راضی هستند خداوند از او راضی باشد.
نماز اول وقتش هیچگاه فراموش نمی شد. به همه درباره نماز اول وقت تاکید می کرد. روزی به یکی از خواهرهایش گفته بود که من زرق و برق ایران را نمی توانم تحمل کنم. جبهه را ترجیح می‌دهم. در وصیت نامه اش نوشته بود که من آگاهانه پا در راه این جهاد مقدس گذاشته ام در جبهه آر پی جی زن بود. زمانی که یکی از تانک های دشمن را زده بود تکبیر گویان در حال بازگشت به عقب بود که تیر دشمن به پشت سرش اصابت کرده و شهید شدند.


برادر شهید:
داروهای بعد از انقلاب به جهت پاسداشت ارزش های انقلاب به عضویت سپاه در آمد. پیش از انقلاب هم در تمامی تظاهرات شرکت خود جوش داشت. بسیار متدین بود و با خانواده رفتار بسیار خوبی داشت. عاشق اهل بیت بودند و در محاسبات های مذهبی هم من را با خودش همراه می کرد و در هیئت های مذهبی شرکت می کردند. رفتار بسیار مناسبی با من که برادر کوچکش آن بودم داشتند به طوری که من ایشان را الگوی خود میدانستم. روزی که خبر شهادت ایشان را به ما دادند بسیار به مناسبت گذشت اما از جهتی خوشحال بودم چون امیر ناصر به آرزوی قلبی خود رسیده بود از برم شنیدم که در بسیاری از شبها نماز شب می‌خواند.
 بسیار رعایت حق الناس را می کرد.


خواسته خانواده شهید:
جوانان خون شهدا را هدر ندهند. دختران حجاب خود را رعایت نمایند تا شرمنده شهدا نشویم.

 

 


اشتراک در شبکه های اجتماعی


کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به مسجد منشور میباشد.

طراحی و اجرا : 01WEB