مسجد منشور

خانه / لیست شهدای محله / شهید سعید ایپچی لر


شهید سعید ایپچی لر


زندگی نامه شهید سعید ایپچی لر

بسم الله الرحمن الرحیم
 
تولد: ۱۳۳۸
شهادت: ۱۳۶۰/۵/۸
محل شهادت: سوسنگرد
 
پدر شهید:
زمانی که قبول خبر قبولیش در کنکور را شنید بسیار خوشحال بود. ولی در همان زمان دانشجویی برای حفظ انقلاب به جبهه رفت. وقتی پیکر پسرم را تشییع چه میکردیم تمامی اهل محل حضور داشتند گویی پسر خود آنها به شهادت رسیده است. جوان بسیار پاک و خوبی بود و هنوز هم اقوام با دیگر عکس او از او تعریف و تمجید می کنند. بسیار مقید به نماز اول وقت بود.

مادر شهید:
فرزندم بسیار عاشق امام خمینی (ره) بود.بهمن و بستگان می‌گفت که هرچه امام می‌گوید درست است و مدام تکرار می کرد که مانند امام نیست. قبل از آخرین خداحافظی اش با هم به قم رفتیم و بعد از زیارت من به او گفتم پسرم تو چه کار می کنی؟
در جواب به من گفت که من از همین جا به جبهه می رود و این آخرین خداحافظی ماست. سپس من را سوار اتوبوس کرد و من به تهران آمدم و دیگر سعیدم را ندیدم.
در ماه مبارک رمضان شبیه خواب ضریح مطهر حضرت رقیه (س) او را دیدم.وقتی از خواب برخاستم به خانواده گفتم که سعید من شهید خواهد شد. اما خانواده ام قبول نکردند. تا اینکه روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان خبر شهادت صحیح را به من دادند.
بسیار خوش اخلاق بود و با من و پدرش بسیار مهربان بود و با همه گرم می گرفت. روزی به وی گفتم سعید من پایم درد میکند. تو که به جبهه می‌روی من ناراحت می‌شوم. که در جواب به من گفت عیبی ندارد مادرم. برو ببین آنهایی که پا ندارند چه کارها که نمی کنند.

 خواسته خانواده شهید:
 جوانان هم راه شهدا را دنبال کنند نگذارند خون شهدا هدر برود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی


کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به مسجد منشور میباشد.

طراحی و اجرا : 01WEB