مسجد منشور

خانه / لیست شهدای محله / شهید اسماعیل سرخابی


شهید اسماعیل سرخابی


زندگی نامه شهید اسماعیل سرخابی

بسم الله الرحمن الرحیم
 
تولد: شهریور ۱۳۳۰
شهادت: بهمن ۱۳۶۰
محل شهادت: مقابل منزلش توسط منافقین
 
مادر مرحوم شهید:
فرزند اولم بود. بسیار خوش اخلاق و مردم دار بود زمانی هم که در خانه بود بسیار به ما کمک می کرد. گاهی اوقات من به شوخی به او می‌گفتم که تو برای من پسر نیستی دختری. چون تمام کارهایی که یک دختر را انجام می‌دهد تو هم برای من انجام می دهی.
 
خواهر شهید:
من سال ۶۰ عموی پدرم فوت کرده بود و به همین جهت پدرم به تبریز رفته بودند. برادر من از جهاد به منزل ما آمدند. مقداری استراحت کردند و وقتی قصد داشتند به مغازه خود بروند من در حال نماز بودم. وقتی که قنوت گرفته بودم ناگهان حس عجیبی به من دست داد مانند این که به من الهام شده باشد به طرف برادرم برگشتم و نگاهی به صورتش و چهره ی معصومانه اش انداختم و ناگهان به خودم اومدم که نکند نمازم باطل شده باشد. هر طور که بود نمازم را به اتمام رساندم.ناگهان صدایی شنیدم بعد پنجره بیرون را نگاه کردم و مشاهده کردم که مردم به یک سمت میدوند.بلافاصله من و مادرم به مقابل منزل رفتیم و زمانی که به مقابل در رسیدیم برادرم نگاهی به من کرد و جان سپرد.
ایشان قبل از انقلاب در یک شرکت تعمیر و نگهداری آسانسور کار می کردند ولی بعد از انقلاب و به فرموده امام خمینی (ره) به جهاد سازندگی پیوستند. کتاب های شهید مطهری را بسیار مطالعه می کردند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی


کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به مسجد منشور میباشد.

طراحی و اجرا : 01WEB